Kolonoskopie

Vyšetření tlustého střeva endoskopem, kdy vyšetřující lékař přímo pozoruje sliznici tlustého střeva. Přístroj se zavádí konečníkem a poté dále do tlustého střeva. Jde o vyšetření, které je pro zjištění event. změn v tlustém střevě nenahraditelné.

Gastroskopie

Vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku pomocí endoskopu. Pomocí tohoto vyšetření dokáže vyšetřující lékař odhalit prakticky všechny choroby v horní části trávicí trubice.

Sonografie

Jde o vyšetření dutiny břišní pomocí ultrazvukových vln. Ultrazvukové vlny se odrážejí od orgánů v dutině břišní různě a výsledkem je pak obraz na monitoru ultrazvukového přístroje.

Komplexní vyšetření

Podrobný pohovor lékaře s pacientem, rozbor všech obtíží se zaměřením na aktuální problémy, podrobné fyzikální vyšetření, zajištění dalších nutných vyšetření ke stanovení diagnózy, návrh na léčbu včetně dietních opatření, podrobné poučení pacienta.

Co vás čeká na vstupním vyšetření?

Podrobný pohovor lékaře s pacientem, rozbor všech obtíží se zaměřením na aktuální problémy, podrobné fyzikální vyšetření, zajištění dalších nutných vyšetření ke stanovení diagnózy, návrh na léčbu včetně dietních opatření, podrobné poučení pacienta, naplánování kontrol v průběhu léčby, stanovení prognózy choroby.

Jak správně jíst?

Jsme to, co jíme. U trávicích ústrojí to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás doporučení vhodná pro pacienty s různými druhy onemocnění .

Prevence rakoviny tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva a končníku je v Evropě druhým nejčastějším typem zhoubného onemocnění a zároveň druhou nejčastější příčinou úmrtí mezi onkologickými pacienty. Její výskyt neustále roste, ačkoliv jde o typ rakoviny, kterému se dá do významné míry předejít včastným provedením preventivní kolonoskopie.